2007-01-08

Podsumowanie sezonu 2006

Rok 2006 przeszedł oczekiwania gospodarzy łowiska. I to nie tylko pod względem sprzedaży licencji ale i ilości łowionych ryb. Początek sezonu nie napawał optymizmem: duże wody i stada kormoranów budziły obawy o losy ryb. Obserwacja żerujących kormoranów nie zostawiała wątpliwości że cześć ryb (zwłaszcza na Bachlawie) została zjedzona a miejscówka „wyczyszczona” prawie do zera. Dalsza część sezonu, ilość lipieni na tarliskach przywracała optymizm.
Tym bardziej cieszy fakt, że większość klientów łowiska była zadowolona z wyników połowu. Świadczą o tym nie tylko przeprowadzone rozmowy, e-maile ale i ilość sprzedanych licencji. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z niedociągnięć (choć część z nich udało się nam po uwagach łowiących usunąć). Będziemy się starać w miarę możliwości w dalszym ciągu poprawiać funkcjonowanie przedsięwzięcia.
Zarybienia łowiska nie były wielkie w stosunku do reszty obwodu:
- lipień narybek jesienny 7 700 szt.,
- pstrąg potokowy narybek jesienny 9 000 szt.,
- pstrąg potokowy narybek wiosenny 5 000 szt.,
- pstrąg potokowy dwuletnie i starsze 289 kg,

Dzięki tarlakom lipienia pozyskanym z łowiska (ale i nie tylko) możliwe było osiągnięcie samowystarczalności w produkcji narybku. Również naturalne tarło, ilość tarlaków i dzikiego narybku lipienia dają powody do zadowolenia z ubiegłego sezonu. Po raz pierwszy od wielu lat można mówić o udanym tarle. Największym sukcesem minionego roku było schwytanie na gorącym uczynku dwóch grup kłusowników. Wyrok w tej sprawie będzie skutecznie odstraszał potencjalnych następców. Praca strażników przyniosła dobre efekty choć i tu jest jeszcze wiele do zrobienia.
Duża ilość łowiących spowodowała, że w bieżącym roku postanowiliśmy ograniczyć ilość dostępnych licencji oraz podnieść cenę. Aby łatwiej kontrolować dzienne limity licencje będą dostępne tylko u strażników łowiska. Jest to utrudnienie ale i komfort łowienia powinien wzrosnąć. Zarybienia i inne działania gospodarcze nie powinny ulec większym zmianom.

W roku 2007 życzymy wszystkim łowiącym w Sanie wielu dużych ryb oraz zadowolenia z obsługi łowiska.

 

 
mapka | opis łowiska | jak rezerwować, gdzie kupić? | regulamin łowiska | strona ZO PZW Krosno | taimen